مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره شناخت پیش از ازدواج ، نوع خاصی از مشاوره است که به زوجین کمک می کند تا برای ازدواج آماده شوند. با مشارکت در مشاوره قبل از ازدواج ، زوجین می توانند شروع به ایجاد یک رابطه سالم و قوی کنند. علاوه بر این ، مشاوره می تواند در بعضی از موارد در آینده از تشدید مسائل کوچک و نگرانی های جدی جلوگیری کند .

مشاوره قبل ازدواج چه کمکی به ما می کند؟

در شرایط فعلی، مشاوره پیش از ازدواج چیزهایی است که برای ازدواج به ذهن افراد می رسد. اما اگر تصمیم به ازدواج دارید، مشاوره یکی از اساسی ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

گاهی فرد تا پیش از رسیدن به سن ازدواج و انجام تست مشاوره قبل از ازدواج، از تعدادی از نقاط ضعف شخصیتی خودش خبر ندارد.

مشاوره اصولی و زیرنظر روانشناس مجرب، باعث می شود که زن و مرد همدیگر را به طور کامل بشناسند و بر اساس همین شناخت منطقی تصمیم درستی برای ادامه زندگی شان بگیرند.

مشاوره

مزایا مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟

صحبت های قبل از ازدواج یک فرصت بسیار عالی برای زوجین است تا بتوانند توانایی خود را برای برقراری ارتباط موثر با یکدیگر تقویت کنند و همچنین توقعات واقع بینانه ای از یکدیگر داشته باشند. مشاوره پیش از ازدواج همچنین روش های بسیار خوبی برای توسعه مهارت های حل تعارض و مساله زوجین است.

1- هم نظر شدن زوجین

شما و همسر آینده تان ممکن است انتظارات و دیدگاه های متفاوتی نسبت به زندگی مشترک ایده آل داشته باشید. با راهنمایی های که در طول دوره های مشاوره پیش از ازدواج دریافت می کنید،  می توانید با تفاهم بیشتری به زندگی آینده تان نگاه کنید و افق های بهتری برای آینده خود و فرزندان تان ترسیم کنید.

2- شناخت زوجین از یکدیگر

در مراسمات خانوادگی پیش از ازدواج مثل خواستگاری معمولا خجالت و حجب و حیا مانع می شود تا خود واقعیمان را نشان دهیم. این خجالت ها باعث می شود تا دو خانواده، شناخت درستی از یکدیگر نداشته باشند و در آینده وقتی با اختلاف نظرات یکدیگر آشنا می شوند ، مشکلات متعددی برایشان به وجود آید .

استفاده مشاوره قبل از ازدواج کمک می کند تا همانطور که قبل تر گفتیم بدون هیچ تعارف و سانسوری خود واقعیتان باشید.

مشاوران نیز با بررسی دقیق افکار شما درباره ازدواج طرف دیگر را از واقعیت های وجودی شما آگاه می سازد و به شما و طرف دیگر کمک می کند تا با آگاهی بیشتری تصمیم خود را راجع به ازدواج بگیرید .

3- رد شدن از موانع با کمک مشاوره

تقریبا همه افراد در ابتدای زندگی مشترک شان با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می کنند. جلسات مشاوره قبل از ازدواج کمک می کند تا با درک کافی و بدون استرس از این مراحل عبور کنند.

تفاوت یک ازدواج موفق که بر پایه مشاوره های آگاهانه صورت گرفته شده است با سایر انواع ازدواج ها در رد شدن از چنین مشکلاتی است.

با کمک مشاور زن و مرد به جای این که بر طرف مقابل تمرکز کنند، تمام تمرکزشان را بر روی مشکل می گذارند. در این صورت راه‌حل های بهتری به ذهن هر دو طرف خواهد رسید و بهتر از این مرحله عبور خواهند کرد.

4- رفع اضطراب و استرس در زوجین

صحبت های قبل از ازدواج کمک بسیار بزرگ برای حل این قبیل نگرانی ها است. البته این صحبت ها در صورتی اثر بخش خواهند بود که در چارچوب حل مسائل مطرح شوند. شاید بسیاری از زوجین در رابطه قبل از ازدواج خود مشکل خاصی نداشته باشند، اما به محض ازدواج و قرارگیری در چارچوب خانواده مسائل رنگ دیگری به خود می گیرند.

حرف آخر

داشتن ازدواجی موفق و شاد نیازمند تلاش، سازش و دانش کافی است. جبران اشتباه بسیار سخت است، پس سعی کنید از زوج درمانی پیش از ازدواج استفاده کنید تا از بروز مشکلات و اشتباهات بدتر و رایج پیشگیری کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *