+ پالت پلاستیکی

ابعاد پالت

. پالت‌ها در اندازه‌ها، اشکال و انواع مختلفی تولید می‌شوند. برخی از آنها برای صنایع یا انواع خاصی از محصولات کاربرد دارند. رایج‌ترین اندازه پالت استاندارد 40 در 48 اینچ است.

انجمن تولیدکنندگان مواد غذایی (GMA) در دهه 1960 این ابعاد را مطرح و رایج کرد. این اندازه استاندارد که عمدتاً در آمریکای شمالی استفاده می‌شود، بر ابعاد پالت حمل‌ونقل در سراسر جهان تا به امروز تأثیرگذار بوده است.

دانستن ابعاد استاندارد پالت در لجستیک مزایای زیادی دارد زیرا به حامل‌ها اجازه می‌دهد تا فضای کامیون‌های خود را به حداکثر برسانند. اگر هر بار روی یک کامیون دارای اندازه یکسان باشد، حتی در هنگام حمل از مشتریان مختلف، حامل می‌تواند حداکثر تعداد بارهای پالت‌ شده را روی هر کامیون قرار دهد.

اندازه‌های استاندارد برای پالت‌های حمل‌ونقل شامل موارد زیر است:

  • 40 در 48 اینچ: این ابعاد به‌عنوان رایج‌ترین اندازه پالت اغلب برای ارسال مواد غذایی استفاده می‌شود.
  • 42 در 42 اینچ: این گزینه اغلب به‌عنوان پالت رنگ شناخته می‌شود. همچنین اغلب در صنعت مخابرات برای حمل تجهیزات استفاده می‌شود.
  • 48 در 48 اینچ: بزرگ‌ترین پالت استاندارد به‌اندازه 48 اینچ مربع است که اندازه مناسبی برای انتقال روغن و سایر مایعات در بشکه‌ و گالن است.
  • 48 در 42 اینچ: صنایع شیمیایی و نوشیدنی اغلب از این نوع پالت استفاده می‌کنند.
  • 40 در 40 اینچ: صنایع لبنی از پالت‌های 40 در 40 اینچ استفاده می‌کنند که معمولاً از جنس پلاستیک و برای حفظ سلامت و ایمنی مواد غذایی است.
  • 48 در 45 اینچ: این پالت‌ها اغلب در صنعت خودرو استفاده می‌شوند و به‌واسطه بزرگ و مستحکم بودن گزینه خوبی برای حمل قطعات ماشین و ماشین‌های حجیم هستند.
  • 44 در 44 اینچ: این نوع پالت‌ها اغلب برای حمل‌ونقل مواد شیمیایی استفاده می‌شود.
  • 36 در 36 اینچ: صنعت نوشیدنی اغلب از پالت‌های 36 در 36 اینچی برای حمل نوشابه، آب و سایر نوشیدنی‌های بطری استفاده می‌کند.
  • 48 در 36 اینچ: یکی دیگر از اندازه‌های رایج پالت مورداستفاده در صنعت نوشیدنی، پالت‌های 48 در 36 اینچی است که برای حمل زونا و کالاهای کاغذی نیز استفاده می‌شود.
  • 40 در 24 اینچ: ازآنجایی‌که پلت فرم معمولی را از طول نصف می‌کند، این اندازه به‌عنوان نیم پالت شناخته می‌شود. نیم پالت‌ها برای حمل‌ونقل از طریق دهانه‌های کوچک بسیار عالی هستند. آنها اغلب در خرده‌فروشی برای نمایش محصولات در راهروهای باریک استفاده می‌شوند.

کدام اندازه پالت بیشترین استفاده را دارد؟

باتوجه‌به آمار انجمن ملی پالت و ظروف چوبی (NWPCA)، 35 درصد از تمام پالت‌های تازه تولید شده 40 در 48 اینچ هستند که بیشترین نسبت تولید شده در یک اندازه است. با حاشیه کمی بالاتر، 39٪ یک اندازه غیراستاندارد هستند که نشان می‌دهد اندازه‌های سفارشی هنوز گزینه‌های محبوب هستند. توجه به این نکته ضروری است که درصد در حال کاهش است. در سال 2011، 60 درصد از پالت‌های حمل‌ونقل دارای اندازه‌های غیراستاندارد بودند.

بر اساس آخرین اطلاعات موجود در صنعت، دومین اندازه رایج بعد از 40 در 48 اینچ، 48 در 48 اینچ است. سومین اندازه محبوب 42 در 42 اینچ است. سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) شش اندازه پالت استاندارد را مشخص کرده است و بیشتر آنها برای استفاده بین‌المللی بر حسب میلی‌متر اندازه‌گیری می‌شوند.

بعد از 40 در 48 اینچ، دیگر اندازه پالت استاندارد مورداستفاده در آمریکای شمالی 42 در 42 اینچ یا 1067 میلی‌مترمربع است. درحالی‌که ISO پلت فرم 48 در 48 اینچی را در لیست خود قرار نمی‌دهد، معمولاً برای انتقال نفت و مواد شیمیایی استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *