راهکارهای کاهش صدای موتوربرق + خرید موتوربرق در قزوین

موتور برق، یا تولید کننده برق، دستگاهی است که با تبدیل انرژی مکانیکی به برق، برق تولید می‌کند. این دستگاه‌ها از یک موتور برای تحریک و تولید برق استفاده می کنند. در بسیاری از موارد، موتورهای الکتریکی استفاده می شوند تا این انرژی مکانیکی را تحویل دهند.

موتورهای برقی یکی از مهمترین منابع تأمین برق مطمئن و قابل اطمینان در صنایع، تجارت، مسکن و سایر بخش‌های اقتصادی هستند.

یکی از چالشهایی که این دستگاه ها برای صاحبان خود ایجاد میکنند ، میزان صدایی است که آنها تولید میکنند و باعث اذیت افراد میشوند . به همین دلیل ، دارندگان این دستگاه باید به دنبال روشی برای حل این مسئله باشند . البته باید این نکته را به شما بگویم که گاهی ممکن است این صدا به علت نقص در طراحی موتور باشد که در این مورد ممکن است شما راه حلی نداشته باشید .

راهکارهای کاهش صدای موتوربرق

خرید موتوربرق بی صدا

اولین کاری که شما قبل از خرید هر موتوربرقی میتوانید انجام دهید ، خرید موتوربرق بیصدا است . این موتوربرق ، صدای کمی از خود تولید میکند . این دستگاه از تکنولوژیهای عایق و مکانیزم اینورتر استفاده میکند که صدای آلودگی را تا حد زیادی کاهش میدهد . مناطق تفریحی ، منازل و کمپ ها از آن دسته مکان هایی است که از موتور برق های بیصدا استفاده میکنند .

بی صداترین موتور برق ها ، موتوربرق های بنزینی هستند که چرخش موتور توسط مکانیزم متناسب ، با بار مصرفی هماهنگ شده است و از مصرف بالای سوخت جلوگیری میکند .

علاوه بر نوع موتور برق و اندازه توان آن ، اگزوز آن جزو قسمتهایی است که صدای بسیار زیادی تولید میکند . اگزوز مانند پروانه ای حرکت میکند و باعث مقاومت هوا میشود. یک عامل دیگر که میتواند سر وصدا ایجاد کند ، فن خنک کننده است . صداهای تولید شده ممکن است بر اساس طراحی آن ، متفاوت باشند . علاوه بر این ، یکی دیگر از نکات که میتواند باعث ایجاد سر و صدا شود ، شل بودن پیچ و مهره ها و پایه های ناپایدار آن باشد .

بسته به مقدار مصرفی شما ، مواردی هم باید درنظر بگیرید مانند مصرف سوخت ، توان و میزان سر و صدا است .
حالت اکو : یکی از ویژگی هایی که موتوبرق اینورتر دارد اینست که دیگر نیازی نیست که به طور مدام با 3600 دور در دقیقه کار کند . موتوربرق های اینورتردار به گونه ای هستند که تا زمانی که موتور ، مقداری کمی از برق را مصرف میکند ، مصرف سوخت را به سطح پایین تری میرسانند و در صورت قدرت بیشتر با سرعت بیشتری کار میکنند .
نکته ای که درمورد موتوربرق های بی صدا وجود دارد ، این است که هرچه صدای موتور کمتر باشد ، آلودگی آن هم کمتر است .
خب ! حالا سوالی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد این است اگر موتوربرق صدادار خریدیم باید چی کنیم ؟
برای اینکار باید چند مرحله را طی کنید که هرکدام باعث کاهش صدای موتوربرق شما به شیوه های متفاوت میشود . البته باید این نکته را بدانید که نباید اجازه دهید که هیچ یک از این مراحل با جریان هوای موتور برق تداخل داشته باشند . باید این نکته را بدانید که باید به گونه ای از روش های زیر استفاده کنید که مانع خنک شدن دستگاه نشود .

فاصله گرفتن از موتوربرق

اولین و ساده ترین کاری که شما میتوانید انجام دهید این است که موتوربرق را از محل کار خود دور کنید و یا آن را در فضای باز بگذارید تا از صدای شدید ناشی از موتور برق دوری کنید .

نحوه قرارگیری موتوربرق

توصیه میشود موتوربرق را روی یک سطح صاف و یکنواخت قرار دهید . این باعث میشود که دستگاه ارتعاش لازم برای صدا را نداشته باشد . برای تثبیت جایگاه موتوربرق در یک موقعیت دلخواه میتواندی از پایه هایی برای همتراز کردن آنها استفاده کنید .

به این ترتیب میتوان برای قرارگیری هرچه بهتر موتور برق به جای استفاده از سطوح بتنی یا چوبی به سراغ خاک یا چمن و یا تشک های ضد لرزش مخصوص بروید و از لاستیک و یا سایر مواد کاهش دهنده صدا استفاده کنید .

به طور کلی سطوح سخت ایمن تر هستند و سطوح نرم بی صدا تر

استفاده از صدا خفه کن

برای کاهش صدای موتوربرق میتوانید از انواع منحرف کننده های صدا استفاده کنید . این وسایل باعث میشوند سر و صدا به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کنند . درواقع ضمن هدایت امواج صوتی به زمین ، فضای کافی برای جریان هوای ژنراتور را باقی میگذارد . برای انجام اینکار به چهار ورق تخته سه لایه و یک ورق مواد غیرقابل اشتعال نیاز دارید . ورق های سه لایه را در زوایای خاصی در طرفین موتور برق قرار دهید و از یک قطعه که در برابر آتش اگزوز مقاوم است ، استفاده کنید . در نتیجه ، منحرف کننده های صدای شما نباید از گرمای زیاد ناشی از خروج ژنراتور ، آتش بگیرند .

ارتقا دادن صدا خفه کن

وظیفه صداخفه کن ها ، کاهش صدای آن است . افزودن صدا خفه کن ها میتواند صدا ناشی از موتور برق را تا حدود 10 دسیبل کاهش دهد . بنابراین توصیه میشود موتوربرق خود را به یک صدا خفه کن مجهز کنید . مدل های مختلفی برای صدا خفه کن وجود دارد تا شما بتوانید صدای تولید شده را تا حد زیادی کاهش دهد .
شما میتوانید از صداخفه کن موتورسیکلت نیز استفاده کنید .

قراردادن لوله اگزوز به صورت عمودی

به طور کلی لوله های خروجی موتوربرق به صورت افقی قرار دارند و باعث میشوند امواج صوتی در یک جهت حرکت کنند . با این حال اگر صدا خفه کن را طوری تنظیم کنید که به طور عمودی به سمت هوا باشد ، امواج به بالا هدایت میشود . در نتیجه صدای تولید شده بسیار کاهش پیدا میکند و به عنوان یک روش مانع صدا عمل میکند .

ساختن یک جعبه محفظه ضد صدا

یکی از موثرترین راه های کاهش صدای موتور برق ، ساخت یک جعبه عایق است . از آنجایی که جعبه نیاز به تهویه دارد ، هیچوقت نمیتواند به صورت کامل عایق صدا باشد . اما ، یک جعبه ساخته شده از مواد مناسب میتواند صدای موتوربرق را تا حد زیادی کاهش دهد . استفاده از یک محفظه عایق صوتی به شما این امکان را میدهد که در برابر سر و صدای زیاد در امان باشید . محفظه های آماده ای در بازار وجود دارند که شما میتوانید آنها را خریداری کنید .

استفاده از کانوپی برای کاهش صدا

شما میتوانید موتوربرق را درون محفظه ای قراردهید که عایق صدا باشد و بتواند تا حدی صدای دستگاه را کنترل کند . استفاده کردن از این نوع عایق ها ، میتواند هزینه های دستگاه را تا حد زیادی افزایش دهد . به این محفظه ها کانوپی میگویند .
باید این نکته را بدانید که کانوپی میتواند روی وزن دستگاه شما تاثیر بگذارد و وزن آنرا افزایش دهد . اما کنترل صدای خروجی از دستگاه توسط آن ، بسیار مطلوب است .
در طراحی از این محفظه باید به یک نکته دقت شود . نکته این است که دود حاصل از موتور نباید در این محفظه بماند . پس بدنه دستگاه باید راه خروجی برای این دود داشته باشد . عدم توجه به این موضوع باعث میشود تا دستگاه تا حد زیادی داغ کند و دمای آن بسیار بالا میرود . همین موضوع راندمان دستگاه را کاهش میدهد و به مرور زمان اسیب ها جدی تری به دستگاه وارد میکند .

چگونه یک کابین صداگیر برای موتور برق بسازیم

ساده ترین راهی که میتوانید برای اینکار انجام دهید این است که از 4 یا 5 تخته چوب استفاده کنید . اول از همه باید تخته چوب ها را به طرف موتوربرق تکیه داده و یکی هم رو دستگاه قرار دهید . با اینکار ، بخشی از صدای دستگاه کاهش میابد . همچنین میتوانید تخته چوب و عایق صوتی تهیه کرده و با استفاده از آنها یک کابین بسازید .
البته اینکار میتواند زمان و هزینه بیشتری برای شما داشته باشد ، اما اثر بسزایی در کاهش صدای خروجی از دستگاه خواهد داشت .

خرید موتور برق در قزوین

قزوین دارای تعداد زیادی شهرک های صنعتی در اطراف خود است . در تمامی این شهرک ها ، بیشمار کارخانه و شرکت وجود دارد . به همین دلیل ، قزوین به عنوان یکی از قطب های اقتصادی-صنعتی کشور شناخته میشود . نکته ای که میتواند باعث افزایش فروش این شرکت ها در سطح کشور شود ، این است که وقتی کارخانه های رقیب به هر دلیلی از کار دست کشیده اند ، آنها درحال کار هستند . یکی از دلایلی که میتواند یک کارخانه را برای ساعاتی از کار بیندازد ، نبود برق است .

خرید موتوربرق در قزوین میتواند به شما در این موضوع بسیار کمک کند .

شرکت آرسس صنعت مانا یکی از شرکت هایی است که انواع دیزل ژنراتور اقتصادی و ارزان را به شما عرضه کرده است . و شما میتوانید در هر زمان ، آنرا خریداری کنید .

فروش موتور برق در قزوین و شهر های بزرگ و صنعتی ایران بسیار رونق یافته است . با توجه به اینکه شرکت ها و کارخانه های بزرگ ، نیازمند تولید محصول خود به صورت شبانه روزی هستند ، بنابراین به وجود برق نیاز بسیار بالایی دارند و دیزل ژنراتور به این شرکت ها این امکان را میدهد که در زمان نبود برق هم بتوانند برق خود را تامین کنند .

آرسس صنعت ، امکان خرید و فروش موتور برق در قزوین را برای کارخانه ها فراهم کرده است . شرکت آرسس صنعت مانا ، به عنوان یک نماینده فروش موتوربرق در قزوین محسوب میشود .

خدمات پس از فروش موتور برق آرسس صنعت

موتوربرق ها نیازمند تعمیر و نگهداری به صورت منظم و دقیق هستند تا از هرگونه خرابی جلوگیری شود . البته همه این ها بستگی به مواد اولیه ای دارد که موتور برق از آن ساخته شده است . موتور این وسیله ، مهمترین قسمتی که باید به طور منظم و دقیق ، تنظیم و سرویس شود .
معمولا در یک دوره سرویس ، مواردی مانند فیلتر هوا ، فیلتر روغن و فیلتر سوخت را تعویض میکنند . همچنین ، روغن و برخی از تسمه ها مانند تمسه فن رادیاتور و تسمه دینام شارژ را تعویض میکنند .
نحوه نگهداری از هرگونه موتوربرق ، بخش بسیار مهمی در کارایی آن است . اگر از آن به درستی نگهداری کنید ، در هر موقعی که به برق نیاز دارید ، این موتور برقی میتواند به شما کمک کند .
متخصصین شرکت آرسس صنعت مانا آماده ارائه هرگونه خدمت بعد از نصب و راه اندازی ژنراتور برقی برای شما هستند . شما بعد از خرید این محصول ، میتوانید تا هرموقع از ما برای تنظیم ، سرویس و بهبود عملکرد این دستگاه کمک بگیرید .
در صورت بروز هرگونه مشکل برای محصولات ، میتوانید برای تعمیر موتوربرق خریداری شده ، با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

نصب و راه اندازی محصولات

“شرکت آرسس صنعت مانا ” با دارا بودن متخصصین با تجربه و همچنین در اختیار داشتن تمامی تجهیزات و ابزار آلات لازم برای نصب مولد ها و تجهیزات جانبی نیروگاههای تولید پراکنده و اتصال آنها به شبکه سراسری؛ بر اساس مستندات و نقشه های فنی و اجرایی مطابق با هر ساختگاه؛ آماده ارائه خدمات به شما میباشد .

ماموریت این شرکت تامین و فراهم نمودن کالاها و خدمات مورد نیاز مشتریان از معتبرترین و مطمئن‌‌ترین منابع و توزیع آن در سریع‌‌ترین زمان ممکن به همراه ارائه پشتیبانی و خدمات پس از فروش کامل از سوی متخصصان شرکت است.
آرسس صنعت علاوه بر موتور برق ، انواع وسایل برقی-صنعتی را دارا میباشد . شما برای خرید تجهیزات برقی-صنعتی و وسایل مربوط به آن میتوانید از فروشگاه آرسس صنعت دیدن کنید .

آدرس شرکت :

قزوین ، بلوار آیت الله خامنه ای ، مجتمع تجاری و اداری نیایش ، طبقه چهارم ، واحد ۴۳۶

شماره تماس : 33991491_028 و 09128871318
آدرس وب سایت : arses-sanat.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *